Навігаційний рядок: Головна сторінка > Віровчення > Статті > СТРІТЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

СТРІТЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

11 02 2012

Це свято відзначають  в пам`ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після його народження. Згідно з законом Божим данним Мойсею, з часу Визволення євреїв з єгипетського полону, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження.  Коли Діва Марія разом з Іосифом принесли Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, але він все-таки не повірив у можливість народження Спасителя від Діви Марії. І тоді Дух Святий напророчив йому, що він зможе вмерти тільки тоді, коли побачить народженого Господа. Те й здійснилося. Сивий Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що те безпомічне Немовля, якого йому пощастило нарешті побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Звершивши все згідно з законом Господнім, Іосиф та Пресвята Діва Марія повернулися до Віфлеєма.

СТРІТЕННЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ 15 ЛЮТОГО, тому що це 40-й день після 7 грудня — дня народження Ісуса Христа. Встановлене воно у глибоку давнину, але урочисто відзначати його почали з кінця V століття.

* * *
У народному побуті Стрітення або Стрічення здавна сприймається як зустріч зими з весною. Казали, що з цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче, та сама лиходійка від свого хотіння тільки потіє. Селяни спостерігали у цей день багато хліборобських прикмет: ясна і тиха погода в цей день віщує добрий врожай на полях та роїння бджіл; вітер — погана ознака; відлига — чекай пізньої весни. Казали ще й таке: Як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще стужі! Або ж: «Як нап’ється півень води, то набереться господар біди!»
У цей день ворожили, виставляючи тарілку з зерном на ніч у двір. Якщо ранком, є роса — врожай, нема роси — погана ознака.

В церквах у цей день святять воду і свічки. Такі свічки називали раніше «громичними», тому що їх ставили перед образами під час грози, щоб захистити людей і худобу від грому.
Коли приходили з церкви в день Стрітення, запалювали «громичну» свічку — «щоб весняна повінь не пошкодила посіви і щоб мороз дерева не побив». Від «громичної» свічки і саме свято називалося колись, крім Стрітення, ще й Громиця.
Освячену у цей день у церкві воду використовували проти «пристріту», хвороби, що спричинена «поганим» оком. Нею кропили тварин і людей у найвідповідальніші моменти життя.

Насправді “Стрітенська свічка” нічим невідрізняється від інших освячених в Храмі свічок.

Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community Ваау! News2.ru Korica SMI2 Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru Mister Wong