Навігаційний рядок: Головна сторінка > Події > Вітання і оголошення > ВСЕЛЕНСЬКА БАТЬКІВСЬКА(поминальна) м’ясопустная субота

ВСЕЛЕНСЬКА БАТЬКІВСЬКА(поминальна) м’ясопустная субота

17 02 2012

Перша вселенська батьківська суботу буває на м’ясопустній седмиці. Цю суботу Церква присвячує поминанню всіх покійних від Адама до наших днів. Заупокійна служба в цей день називається так: “Пам’ять звершувана всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших”.В Синаксарі на цей день написано “Святі отці узаконили чинити поминання по всіх померлих з такої причини. Багато хто не рідко помирає неприродньою смертю, наприклад, під час мандрування в морі, в непрохідних горах, в ущелинах і проваллях; гинуть від голоду, в пожежах, на війнах, замерзають.

І хто перерахуає всі види трагічної і ніким не очікуваної смерті? І всі ті, які померли такою смертю, позбавляються узаконеного псалмоспіву і заупокійних молитов. Ось, чому святі отці, і встановили, грунтуючись на вченні апостольському, здійснювати це загальне, вселенське поминання, щоб ніхто, коли б, де б і як би не скінчив земне життя, не позбувся молитов Церкви “.

Встановлення м’ясопустної батьківської суботи бере свій початок з переказів апостольських, що підтверджується статутом св. Церкви, який викладений в V столітті преподобним Савою Освяченим на підставі найдавнішого переказу, і звичаєм давніх християн сходитися в певні дні на цвинтар для поминання померлих, про що збереглося письмове свідчення з IV століття. Підставою до встановлення цього поминання послужило те, що в недільний день мясопустної седмиці св. Церква здійснює спогад другого пришестя Христового, і, тому – напередодні цього дня, як би в день який передує страшному суду Христовому, і – притому – наближаючи до духовних подвигів св. Чотиридесятниці, коли нам повинно увійти в найтісніший союз любові з усіма членами царства Христового – і святими, і тим хто живе, і померлими, Церква молиться за всіх, від Адама до сьогодні, покійних у благочесті правій вірі праотців, отців і братів наших від всякого роду : від роду царів, князів, монахів, мирян, юнаків і старців, і всіх … – раптово померлих і залишившихся без узаконеного поховання, – молиться, благаючи, Праведного Суддю явити їм Свою милість.

17 лютого 2012 року о 16:00 годині в Свято-Пантелеймонівському храмі м. Яготин відбудеться вечірнє заупокійне богослужіння з парастасом. 18 лютого 2012 року о 9:00 буде звершена Божественна літургія, після закінчення буде відслужена заупокійна панахида.

Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community Ваау! News2.ru Korica SMI2 Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru Mister Wong