Навігаційний рядок: Головна сторінка > Події > Служіння. Новини > Свято Покрова у Яготинсько-Згурівському благочинні

Свято Покрова у Яготинсько-Згурівському благочинні

14 10 2012

 Покрова чи не найпошириніше і найбільш шановане свято в середовищі нашого православного народу. Безпосереднім приводом до встановлення цього свята, як відомо, є епізод із житія блаженного Андрія, котрий бачив у Влахернському храмі Пречисту Діву, що простягала над громадою вірних свій покров – плат, названий за аналогією з єпископським вбранням „омофором”. Як свідчить передання, тоді Пресвята Богородиця захистила християнський Констатинополь від нападу наших далеких предків слов”ян. Але, парадоксальним чином, це свято поразки стало початком нашої перемоги, бо переживши власну поразку від захищеною покровою Богородиці столиці Візантії, київські дружинники самі звернули свій погляд до Матері Світу, починаючи шукати Її підтримки з ворогами рідної землі. Чи не тому сторіччами шанування Покрови Пресвятої Богородиці найбільш ревно плекалося серед воїнів: давньоруських дружинників, запорожських козаків ,січових стрільців. Пам”яткою материнської опіки Богородиці над нашим народом стали незліченні Покровські церкви, що густо вкрили українську землю. Три з таких святинь знаходиться і в нашому благочинні, зачаровуючи своєю красою усіх, хто хоча б на мить мав можливість споглядати її.

Свято-Покровський храм. Яготин.
Аби розділити духовну радість парафіян, на храмове свято до Яготина прибув Високопреосвященнійший Серафим Архієпископ Яготинський та численні гості. Храм був переповнений молільниками, які знетерпінням чекали на історичну подію закладку капсули в новий Покровський храм який будується.

Багато вірних, що приймали участь у богослужінні приступили до сповіді і Святого Причастя.

Свято було позначене й іншими приємними моментами. В день тезоімеництва та дня народження настоятеля храму протоієрея Романа Богодєєва владика Серфим привітав іменинника іконою Божої Матері та подарунком від Блаженнійшого Володимира Митрополита Київського та всієї України.

Закінчилося святкування традиційним храмовим частуванням.

Свято-Покровський храм. Лемешівка.
14 жовтня на свято Покрова Богородиці прихожани храму в селі Лемешівка зустріли своє престольне свято. Святкову Літургію очолив настоятель храму прот. Георгій Бойко. Після богослужіння відбулась хресна хода навколо храму. Після чого настоятель привітав зі святом прихожан і гостей свята.

Свято-Покровський храм. Жуковка.

У древньому храмі якому у наступному році виповниться 110 років відзначили престольне свято. Урочисту Божественну літургію очолив ієрей Іван Балковський у співслужінні духовенства баришівського благочиння.

Богослужіння завершилось Хресною ходою навколо храму і Молебнем. Настоятель виголосив многоліття та привітав прихожан і паломників зі святом.

Бажаємо всім прихожанам Покровських парафій духовного зростання, добробуту і процвітання їхніх родин, щасливого майбутнього усім їхнім жителям.
Віримо, що так воно і буде. Адже через Пречисту Діву Марію Господь вказує кожному з нас шлях до подолання усіх протиріч, до взаємного примирення, до плідної праці задля добра своїх ближніх.
Пречиста Діва, котра у своєму лоні носила Боже Дитя, стала Матір”ю для всіх людей, готовою кожного вислухати, оповити турботою і любов”ю, пробачити й надихнути своєю вірою.
Ніколи не залишаючи світу, Пресвята Богородиця продовжує опікуватися усіма людьми, простягаючи над всіма нами свою молитовну покрову.  

Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community Ваау! News2.ru Korica SMI2 Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru Mister Wong