Навігаційний рядок: Головна сторінка > Віровчення > Статті > Що це за свято, Масляна?

Що це за свято, Масляна?

11 03 2013

Святкування Масляної входить корінням в давнину і з’явилось задовго до хрещення Русі, тобто мало поганський характер та пов’язане було з днем весняного рівнодення (починалось за неділю до цього дня).

Після Хрещення Русі Православна Церква не стала боротися з традицією, а лише придала їй інше осмислення та інший зміст: підготовки до Великого посту. Всі традиційні “їстивні” складники які складають масляну (млинці, калачі, випічка різної форми) залишились як атрибут святкування. Пішло в небуття тільки “змістовне наповнення”, про яке навіть не потрібно розповідати, так як поганських звичаїв ніхто вже й не розуміє.Традиція Церкви приписує нам за неділю до посту стримуватися від вживання м’яса, помаленьку “входячи в піст”. Так, на цій неділі в середу та п’ятницю Літургія не звершується, і характер цих служб носить постовий відтінок. В цілому, з точки зору церковного богослужбового Уставу, неділя перед Великим постом вже не носить святкового характеру (піст – час духовних подвигів, обмеження задоволень, час покаяння), а носить характер підготовки, настрою на подвиг посту та утримання.

Розповсюджена думка, що перед постом потрібно краще “заговітись”, тобто побільше поїсти непісної їжі, побільше повеселитись, адже скоро піст, і “не можна буде багато їсти”. Ця точка зору неправильна, тому що все повинно бути вміру, і переїдати перед постом шкідливо і для організму, і для душі. Тому не обов’язково ці дні проводити в “обжорстві” і заставляти себе їсти млинці в великій кількості, потрібно просто із раціону харчування виключити м’ясні продукти і готуватися до духовного подвигу посту.

Google Buzz Vkontakte Facebook Twitter Мой мир Livejournal SEO Community Ваау! News2.ru Korica SMI2 Google Bookmarks Digg I.ua Закладки Yandex Linkstore Myscoop Ru-marks Webmarks Ruspace Web-zakladka Zakladok.net Reddit delicious Technorati Slashdot Yahoo My Web БобрДобр.ru Memori.ru МоёМесто.ru Mister Wong